Rocketship event (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: On
hu: Be

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: category
hu: kategória

en: Event
hu: Esemény

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Price
hu: Ár

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Events
hu: Események

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Show all
hu: Összes megjelenítése

en: Offset
hu: Eltolás

en: Extra information
hu: Kiegészítő információ

en: Metatags
hu: Meta jelölők

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Show more
hu: Több mutatása

en: Show less
hu: Kevesebb mutatása

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester
