Rocketship event (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: category
hi: विभाग

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Off
hi: बंद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Location
hi: स्थान

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
