Rocketship Demo Profile (Florista) (1.0.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (67 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Author
sv: Författare

en: Language
sv: Språk

en: Reset
sv: Återställ

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Page
sv: Sida

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Desc
sv: Fallande

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Messages
sv: Meddelanden

en: author
sv: författare

en: Site information
sv: Information om webbplatsen

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Blocks
sv: Block

en: Default time zone
sv: Förvald tidszon

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Block type
sv: Typ av block

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Installing @drupal
sv: Installerar @drupal

en: The installation has encountered an error.
sv: Ett fel har inträffat under installationen.

en: Configure site
sv: Konfigurera webbplats

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sv: Datum och tid på webbplatsen kommer som standard att visas i denna tidszon.

en: Update notifications
sv: Meddelanden om uppdateringar

en: Check for updates automatically
sv: Sök efter uppdateringar automatiskt

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Regional settings
sv: Lokala inställningar

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Site email address
sv: Webbplatsens e-postadress

en: Default country
sv: Förvalt land

en: Site maintenance account
sv: Konto för underhåll av webbplats

en: Select the default country for the site.
sv: Välj det förvalda landet för webbplatsen.

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: Add custom block
sv: Lägg till anpassat block

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Custom block library
sv: Bibliotek med anpassade block

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
sv: Automatiska e-postmeddelanden såsom registreringsinformation kommer att skickas från denna adress. Använd en adress som använder din webbplats domän för att förhindra att dessa e-postmeddelanden blir flaggade som spam.

en: Receive email notifications
sv: Ta emot meddelanden via e-post

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
sv: Alla nödvändiga ändringar av %dir och %file har gjorts, så du bör ta bort skrivbehörigheter till dem nu för att undvika säkerhetsrisker. Om du är osäker på hur du gör det, se <a href=":handbook_url">onlinehandboken</a>.

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
sv: Flera specialtecken är tillåtna, inklusive mellanslag, punkt (.), bindestreck (-), apostrof ('), understreck (_) och @-tecknet.

en: Site section links
sv: Länkar för sektion i webbplats

en: Find and manage custom blocks.
sv: Hitta och hantera anpassade block.

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: There are no custom blocks available.
sv: Det finns inga anpassade block tillgängliga.
