Rocketship Demo Profile (Florista) (1.0.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Author
ur: مصنف

en: Language
ur: زبان

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Filter
ur: فلٹر

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Site information
ur: ویب سائٹ کی معلومات

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Block description
ur: بلاک کی وضاحت

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Default time zone
ur: پہلے سے طے شدہ خطۂ وقت

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: Installing @drupal
ur: @drupal کو نصب کیا جا رہا ہے

en: The installation has encountered an error.
ur: تنصیب کے عمل  کو خرابی کا سامنا ہے۔

en: Configure site
ur: ویب سائٹ کو مرتب کریں

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ur: طے شدہ ترتیبات کے مطابق ویب سائٹ کی تواریخ و اوقات اس منتخب کردہ خطۂ وقت میں ظاہر کیے جائیں گے۔

en: Update notifications
ur: تجدید کی اطلاعات

en: Check for updates automatically
ur: خود کار طور پر تجدید کا پتا لگائیں

en: « First
ur: » ابتدائی
