Rocketship Demo Profile (Florista) (1.0.0-alpha7) - en to he translation catalogue (30 entries)

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Teaser
he: תקציר

en: Site name
he: שם האתר

en: Messages
he: מסרים

en: Site information
he: מידע על האתר

en: Blocks
he: בלוקים

en: Default time zone
he: ברירת מחדל לאיזור זמן

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Installing @drupal
he: התקנת @drupal

en: The installation has encountered an error.
he: ארעה שגיאה בהתקנה.

en: Configure site
he: הגדרת האתר

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
he: כברירת מחדל, התארים באתר יוצגו לפי איזור הזמן הנבחר.

en: Update notifications
he: הודעות עדכון

en: Check for updates automatically
he: בדיקה לעדכונים באופן אוטומטי

en: Regional settings
he: הגדרות איזור

en: Site email address
he: כתובת דואר אלקטרוני לאתר

en: Default country
he: מדינת ברירת המחדל

en: Site maintenance account
he: חשבון טיפול באתר

en: Select the default country for the site.
he: בחירת  מדינת ברירת המחדל עבור האתר.

en: Full content
he: תוכן מלא

en: Add custom block
he: הוספת בלוק מותאם

en: Choose some options
he: בחירה מרובה

en: Choose an option
he: בחר/י אפשרות

en: No results match
he: אין תוצאות מתאימות

en: Fallback date format
he: ברירת המחדל למבנה תאריך

en: Automated emails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these emails from being flagged as spam.
he: מיילים אוטומטיים שנשלחים מהאתר, למשל בתהליך הרישום לאתר, יישלחו מכתובת זו. רצוי לבחור בכתובת מייל ששייכת לדומיין של אתר זה כדי למנוע את סימון המיילים הנשלחים מהאתר כדואר זבל.

en: Receive email notifications
he: קבלת התראות באימייל

en: Default medium date
he: ברירת המחדל לתאריך בינוני

en: Several special characters are allowed, including space, period (.), hyphen (-), apostrophe ('), underscore (_), and the @ sign.
he: ניתן להשתמש במספר תווים מיוחדים, כולל רווח, נקודה (.), מקף (-), גרש ('), קו תחתון (_) וסימן @.
