Rocketship location (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: On
de: An

en: Overview
de: Übersicht

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Off
de: Aus

en: Location
de: Ort

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Page description
de: Beschreibung der Seite

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Enter an address to be localized.
de: Geben Sie eine zu lokalisierende Adresse ein.

en: This description is used on overview pages. It is also used for search engine and social media snippets.
de: Diese Beschreibung wird auf Übersichtsseiten verwendet. Sie wird auch für Suchmaschinen- und Social-Media-Snippets verwendet.
