Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta10) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Read more
ja: 続きを読む

en: On
ja: オン

en: Overview
ja: 概観

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Text
ja: テキスト

en: Separator
ja: セパレーター

en: Off
ja: オフ

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Button
ja: ボタン

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Link color
ja: リンクの色

en: Form
ja: フォーム

en: Grid
ja: グリッド

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Logo image
ja: ロゴ画像

en: Responsive image style
ja: レスポンシブ画像スタイル
