Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta15) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: On
it: Acceso

en: Overview
it: Panoramica

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Name
it: Nome

en: Teaser
it: Anteprima

en: Text
it: Testo

en: Separator
it: Separatore

en: Block
it: Blocco

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Button
it: Pulsante

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Apply
it: Applica

en: Grid
it: Griglia

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Menu name
it: Nome del menu

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Light
it: Chiaro

en: Variant
it: Variante

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Dark
it: Scuro

en: Master
it: Principale

en: Logo image
it: Immagine logo

en: Responsive image style
it: Stile immagine responsive
