Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta19) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Images
fa: تصاویر

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: On
fa: روشن

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Name
fa: نام

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Separator
fa: جداکننده

en: Block
fa: قالبک

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Button
fa: دکمه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Apply
fa: تایید

en: Form
fa: ورقه

en: Grid
fa: شبکه

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Menu name
fa: نام قائم

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Light
fa: روشن

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
