Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta19) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Images
ru: Изображения

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Read more
ru: Подробнее

en: On
ru: Вкл

en: Overview
ru: Обзор

en: Reset
ru: Сбросить

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Name
ru: Название

en: Teaser
ru: Анонс

en: Text
ru: Текст

en: Separator
ru: Разделитель

en: Block
ru: Блок

en: Off
ru: Выкл

en: Custom
ru: Собственная

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Button
ru: Кнопка

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Video
ru: Видео

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: Apply
ru: Применить

en: Form
ru: Форма

en: Grid
ru: Сетка

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Menu name
ru: Название меню

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Light
ru: Светлая

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Variant
ru: Вариант

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Boxes
ru: Боксы

en: Text alignment
ru: Выравнивание текста

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Module settings
ru: Настройки модулей

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Dark
ru: Темный

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Logo image
ru: Изображение логотипа

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Masonry
ru: Кирпичная кладка

en: Load more
ru: Показать больше

en: The time that the Paragraph was created.
ru: Время создания параграфа.

en: Responsive image style
ru: Адаптивный стиль изображения

en: Styling settings
ru: Настройки стиля
