Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta20) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Images
tr: Resimler

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Read more
tr: Devamını oku

en: On
tr: Açık

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: Teaser
tr: Özet

en: Text
tr: Metin

en: Separator
tr: Ayraç

en: Block
tr: Blok

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Button
tr: Düğme

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Apply
tr: Uygula

en: Grid
tr: Izgara

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Menu name
tr: Menü adı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Image style
tr: Resim stili

en: Boxes
tr: Kutular

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Logo image
tr: Logo görseli

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: Load more
tr: Daha fazla getir

en: Responsive image style
tr: Duyarlı resim stili
