Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta21) - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Images
hu: Képek

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Read more
hu: Tovább

en: On
hu: Be

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Name
hu: Név

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Block
hu: Blokk

en: Off
hu: Ki

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Desc
hu: Csökk

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Video
hu: Videó

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Form
hu: Űrlap

en: Grid
hu: Rács

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Menu name
hu: Menünév

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Light
hu: Világos

en: Variant
hu: Változat

en: Image style
hu: Képstílus

en: Boxes
hu: Dobozok

en: Logos
hu: Logók

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Dark
hu: Sötét

en: Content background color
hu: Tartalom háttérszíne

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Show breadcrumb
hu: Morzsamenü megjelenítése

en: Logo image
hu: Logókép

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: 2 columns
hu: 2 oszlop

en: 3 columns
hu: 3 oszlop

en: 4 columns
hu: 4 oszlop

en: The time that the Paragraph was created.
hu: Az időpont, mikor a bekezdést létrehozták.

en: Responsive image style
hu: Alkalmazkodó képstílus
