Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta21) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Read more
pt: Leia mais

en: On
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Central

en: Name
pt: Nome

en: Teaser
pt: Chamada

en: Text
pt: Texto

en: Separator
pt: Separador

en: Block
pt: Bloco

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Button
pt: Botão

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Link color
pt: Cor dos links

en: Apply
pt: Aplicar

en: Form
pt: Formulário

en: Grid
pt: Grade

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Menu name
pt: Nome do menu

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Background image
pt: Imagem de fundo

en: Variant
pt: Variante

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Module settings
pt: Configurações do módulo

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Dark
pt: Escuro

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Logo image
pt: Imagem do logotipo

en: 2 columns
pt: 2 colunas

en: 3 columns
pt: 3 colunas

en: Responsive image style
pt: Estilo de imagem responsiva
