Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta29) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Images
hi: चित्र

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: On
hi: चालू

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Center
hi: मध्य

en: Name
hi: नाम

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Text
hi: लेख

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Button
hi: बटन

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Apply
hi: लागू करें

en: Grid
hi: ढांचा

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
