Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta3) - en to jv translation catalogue (25 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Images
jv: Gambar

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Read more
jv: Candhaké

en: Overview
jv: Sekilas

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Name
jv: Jeneng

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Text
jv: Teks

en: Separator
jv: Watesan

en: Custom
jv: Kostum

en: Published
jv: Dipacak

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Image style
jv: Gagrag gambar

en: None (original image)
jv: Nihil (gambar asli)
