Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta36) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Images
ro: Imagini

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: On
ro: Pornit

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Reset
ro: Resetează

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Name
ro: Nume

en: Block
ro: Bloc

en: Off
ro: Oprit

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Button
ro: Buton

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Link color
ro: Culoare link

en: Apply
ro: Aplică

en: Form
ro: Formular

en: Grid
ro: Grilă

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: The file could not be created.
ro: Fişierul nu a putut fi creat.

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Module settings
ro: Setările modulului

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Logo image
ro: Imagine logo

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: 2 columns
ro: 2 coloane

en: 3 columns
ro: 3 coloane

en: Load more
ro: Încărcați mai mult

en: Responsive image style
ro: Stil de imagine adaptiv
