Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.0-beta9) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Title
id: Judul

en: Images
id: Gambar

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: On
id: Pada

en: Overview
id: Sekilas

en: - None -
id: - Tiada -

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Name
id: Nama

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Text
id: Teks

en: Separator
id: Pemisah

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Text color
id: Warna teks

en: Button
id: Tombol

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Link color
id: Warna tautan

en: Form
id: Formulir

en: Grid
id: Kotakan

en: Subtitle
id: Subjudul

en: Menu name
id: Nama menu

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Background image
id: Gambar latar

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Logo image
id: Gambar logo

en: Responsive image style
id: Gaya gambar yang responsif
