Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Images
oc: Imatges

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: On
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Name
oc: Nom

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Text
oc: Tèxte

en: Separator
oc: Separador

en: Block
oc: Blòt

en: Off
oc: Desactivat

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Sort by
oc: Triar per

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Apply
oc: Aplicar

en: Form
oc: Formulari

en: Grid
oc: Grasilha

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Menu name
oc: Nom del menú

en: The file could not be created.
oc: Lo fichièr a pas pogut èsser creat.

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Variant
oc: Varianta

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Master
oc: Maître
