Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-2.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Read more
fr: Lire la suite

en: On
fr: Activé

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Link
fr: Lien

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Teaser
fr: Accroche

en: Text
fr: Texte

en: Separator
fr: Séparateur

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Published
fr: Publié

en: Media
fr: Média

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Button
fr: Bouton

en: Sort by
fr: Trier par

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Video
fr: Vidéo

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Apply
fr: Appliquer

en: Form
fr: Formulaire

en: Grid
fr: Grille

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Menu name
fr: Nom du menu

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Light
fr: Léger

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Variant
fr: Variante

en: Image style
fr: Style d'image

en: Text alignment
fr: Alignement de texte

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Module settings
fr: Paramètres du module

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Dark
fr: Sombre

en: Master
fr: Principal

en: Show breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Logo image
fr: Image du logo

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: 2 columns
fr: 2 colonnes

en: 3 columns
fr: 3 colonnes

en: 4 columns
fr: 4 colonnes

en: The time that the Paragraph was created.
fr: Heure de création du paragraphe.

en: Responsive image style
fr: Style d'image adaptatif
