Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-2.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (53 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: On
pl: Włączony

en: Overview
pl: Przegląd

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Name
pl: Nazwa

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Teaser
pl: Skrót

en: Text
pl: Tekst

en: Block
pl: Blok

en: Off
pl: Wyłączony

en: Custom
pl: Własne

en: Published
pl: Opublikowane

en: Desc
pl: Malejąco

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Button
pl: Przycisk

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Link color
pl: Kolor odnośników

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Form
pl: Formularz

en: Grid
pl: Siatka

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Light
pl: Jasny

en: Foreground color
pl: Pierwszoplanowy kolor

en: Variant
pl: Wariant

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Boxes
pl: Pojemniki

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Module settings
pl: Ustawienia modułu

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Dark
pl: Ciemny

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Show breadcrumb
pl: Pokaż ścieżkę nawigacyjną

en: Logo image
pl: Obraz logo

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: The time that the Paragraph was created.
pl: Data utworzenia Akapitu.

en: Responsive image style
pl: Styl responsywnego obrazu
