Dropsolid Rocketship Paragraphs (8.x-2.0-alpha7) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Title
da: Titel

en: Images
da: Billeder

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Read more
da: Læs mere

en: On
da: Tilsluttet

en: Overview
da: Overblik

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Name
da: Navn

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Text
da: Tekst

en: Separator
da: Skilletegn

en: Block
da: Blok

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Button
da: Knap

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Link color
da: Linkfarve

en: Apply
da: Udfør

en: Form
da: Formular

en: Grid
da: Gitter

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Menu name
da: Navn

en: The file could not be created.
da: Filen kunne ikke oprettes.

en: Paragraph
da: Afsnit

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Light
da: Lyst

en: Image style
da: Billedformat

en: Boxes
da: Bokse

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Logo image
da: Logo billede

en: Responsive image style
da: Responsivt billedformat
