rokka (2.0.0-rc2) - en to mr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: yes
mr: हो

en: Enable
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Center
mr: मध्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Background
mr: पार्श्वभूमी

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Color
mr: रंग
