rokka (2.0.0) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: yes
nl: ja

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Font Size
nl: Lettergrootte

en: Background
nl: Achtergrond

en: hidden
nl: verborgen

en: Anchor
nl: Anker

en: Text
nl: Tekst

en: Options
nl: Opties

en: no
nl: nee

en: Created
nl: Aangemaakt

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Mode
nl: Modus

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Loop
nl: Lus

en: Color
nl: Kleur

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Fill
nl: Vulling

en: Output format
nl: Weergaveformaat

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Angle
nl: Hoek

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Uri
nl: URI

en: Organization Name
nl: Organisatienaam

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: visible
nl: zichtbaar

en: Image Style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Autoplay: %autoplay
nl: Automatisch afspelen: %autoplay

en: Muted: %muted
nl: Gedempt: %muted

en: Muted
nl: Gedempt

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen

en: Playback controls: %controls
nl: Afspeeltoetsen: %controls
