rokka (2.0.0) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: yes
tr: evet

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Center
tr: Merkez

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Background
tr: Arkaplan

en: hidden
tr: gizli

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: no
tr: hayır

en: Created
tr: Oluşturulma

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Mode
tr: Kip

en: Authored by
tr: Yazan

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Loop
tr: Döngü

en: Color
tr: Renk

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Changed
tr: Değişti

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: visible
tr: görünür

en: Hash
tr: Karma

en: Autoplay: %autoplay
tr: Otomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
tr: Döngü: %loop

en: Muted: %muted
tr: Sessiz: %muted

en: Muted
tr: Sessiz

en: Show playback controls
tr: Oynatma kontrollerini göster

en: Playback controls: %controls
tr: Oynatma kontrolleri: %controls
