rokka (3.0.12) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: yes
id: ya

en: Enable
id: Aktifkan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: hidden
id: tersembunyi

en: Anchor
id: Jangkar

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: no
id: tidak

en: Created
id: Dibuat

en: File size
id: Ukuran berkas

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Loop
id: Pengulangan

en: Color
id: Warna

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Changed
id: Berubah

en: Output format
id: Format keluaran

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: API Credentials
id: Kredensial API

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Image style
id: Gaya gambar

en: visible
id: terlihat

en: Autoplay: %autoplay
id: Putar otomatis: %autoplay

en: Muted: %muted
id: Dibisukan: %muted

en: Muted
id: Meredam

en: Show playback controls
id: Menampilkan kontrol pemutaran

en: Playback controls: %controls
id: Kontrol pemutaran: %controls
