rokka (3.0.13) - en to ru translation catalogue (55 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: yes
ru: да

en: Enable
ru: Включить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Font Size
ru: Размер шрифта

en: Background
ru: Фон

en: hidden
ru: скрыто

en: Anchor
ru: Якорь

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Опции

en: no
ru: нет

en: Created
ru: Создано

en: File size
ru: Размер файла

en: API Key
ru: Ключ API

en: Mode
ru: Режим

en: Authored by
ru: Автор

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Loop
ru: Цикл

en: Color
ru: Цвет

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: The width of the image.
ru: Ширина изображения

en: The height of the image.
ru: Высота изображения

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Changed
ru: Изменение

en: Fill
ru: Заливка

en: Output format
ru: Формат вывода

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Angle
ru: Угол

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: Absolute
ru: Абсолютный

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: visible
ru: видимый

en: Hash
ru: Хэш

en: Autoplay: %autoplay
ru: Автовоспроизведение: %autoplay

en: Loop: %loop
ru: Зацикливание: %loop

en: Muted: %muted
ru: Приглушенный: %muted

en: Muted
ru: Заглушен

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Show playback controls
ru: Показать элементы управления воспроизведением

en: Playback controls: %controls
ru: Кнопки проигрывания: %controls
