rokka (3.0.14) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: yes
it: sì

en: Enable
it: Abilita

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Font Size
it: Dimensione carattere

en: Background
it: Sfondo

en: hidden
it: nascosto

en: Anchor
it: Ancora

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: File size
it: Dimensione file

en: Mode
it: Modalità

en: Authored by
it: Creato da

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Loop
it: Iterazione

en: Color
it: Colore

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Changed
it: Modificato

en: Output format
it: Formato di output

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Opacity
it: Opacità

en: Uri
it: URI

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Absolute
it: Assoluto

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Image style
it: Stile immagine

en: visible
it: visibile
