rokka (3.0.6) - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: yes
hu: igen

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Center
hu: Középen

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Background
hu: Háttér

en: hidden
hu: rejtett

en: Anchor
hu: Horgony

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: Options
hu: Lehetőségek

en: no
hu: nem

en: Created
hu: Létrehozva

en: File size
hu: Fájlméret

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Mode
hu: Mód

en: Authored by
hu: Szerző

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Color
hu: Szín

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Angle
hu: Szög

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Organization Name
hu: Szervezet neve

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: API Credentials
hu: API kulcsok

en: Absolute
hu: Abszolút

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Box
hu: Doboz

en: visible
hu: látható

en: Image Style
hu: Képstílus

en: Autoplay: %autoplay
hu: Automatikus lejátszás: %autoplay

en: Loop: %loop
hu: Ismétlés: %loop

en: Muted: %muted
hu: Némított: %muted

en: Muted
hu: Némított

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Show playback controls
hu: Lejátszás vezérlők megjelenítése

en: Playback controls: %controls
hu: Lejátszás vezérlők: %controls
