rokka (3.0.6) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: yes
uk: так

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Center
uk: По центру

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Background
uk: Тло

en: px
uk: пікс

en: hidden
uk: приховано

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Text
uk: Текст

en: Options
uk: Опції

en: no
uk: ні

en: Created
uk: Створено

en: File size
uk: Розмір файла

en: Mode
uk: Режим

en: Authored by
uk: Автор

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Loop
uk: Цикл

en: Color
uk: Колір

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Metadata
uk: Метадані

en: Changed
uk: Змінено

en: Fill
uk: Залити

en: Output format
uk: Вихідний формат

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Angle
uk: Кут

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Uri
uk: Адреса ресурсу

en: Organization Name
uk: Ім'я організації

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Absolute
uk: Абсолютний

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Box
uk: Коробка

en: visible
uk: видимий

en: Hash
uk: Геш

en: Foreground
uk: Текст

en: Secondary Color
uk: Вторинний колір

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: Stacks
uk: Штабелі

en: Autoplay: %autoplay
uk: Автовідтворення: %autoplay

en: Loop: %loop
uk: Повтор: %loop

en: Muted: %muted
uk: Вимкнено звук: %muted

en: Muted
uk: Приглушено

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Show playback controls
uk: Відображати елементи керування відтворенням

en: Playback controls: %controls
uk: Елементи керування: %controls
