rokka (3.0.7) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: yes
fr: oui

en: Enable
fr: Activer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Center
fr: Centre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Background
fr: Arrière-plan

en: hidden
fr: caché

en: Anchor
fr: Ancre

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: no
fr: non

en: Created
fr: Créé

en: File size
fr: Taille du fichier

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: Color
fr: Couleur

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Changed
fr: Modifié

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Opacity
fr: Opacité

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Absolute
fr: Absolu

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Box
fr: Boîte

en: Hash
fr: Hachage

en: Image Style
fr: Style d'image

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement

en: Autoplay: %autoplay
fr: Lecture automatique : %autoplay

en: Loop: %loop
fr: Boucler : %loop

en: Muted: %muted
fr: Couper le son : %muted

en: Muted
fr: Muet

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Show playback controls
fr: Afficher les contrôles de lecture

en: Playback controls: %controls
fr: Contrôles de lecture : %controls
