Role (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Settings
pt: Configurações

en: Default
pt: Padrão

en: User
pt: Usuário

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Role
pt: Papel

en: Account settings
pt: Opções da conta

en: Registration
pt: Registro

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Select field
pt: Selecionar campo

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Appearance settings
pt: Configurações de aparência

en: Installed themes
pt: Temas instalados
