Role (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: User
tr: Kullanıcı

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Role
tr: Rol

en: Account settings
tr: Hesap ayarları

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Field description
tr: Alan açıklaması

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Appearance settings
tr: Görünüm ayarları

en: Installed themes
tr: Kurulu temalar
