Role (8.x-1.1) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Default
hr: Zadano

en: User
hr: Korisnik

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Role
hr: Uloga

en: Account settings
hr: Postavke korisničkog računa

en: About
hr: Opis
