Role (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Default
it: Predefinito

en: User
it: Utente

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Role
it: Ruolo

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: About
it: Informazioni

en: Form mode
it: Modalità form

en: Field description
it: Descrizione del campo

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Appearance settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Installed themes
it: Temi installati
