Role (8.x-1.3) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Default
ru: По умолчанию

en: User
ru: Пользователь

en: Field type
ru: Тип поля

en: Role
ru: Роль

en: Account settings
ru: Настройки учётной записи

en: About
ru: Информация

en: Form mode
ru: Режим формы

en: Registration settings
ru: Настройки регистрации

en: Field description
ru: Описание поля

en: Select field
ru: Выберите поле

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Appearance settings
ru: Настройки оформления

en: Installed themes
ru: Установленные темы

en: The alias path has to start with a slash.
ru: Путь синонима должен начинаться с косой черты.
