Role (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: User
hu: Felhasználó

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Role
hu: Szerepkör

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: About
hu: Leírás

en: Registration status
hu: Regisztráció állapota

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Registration settings
hu: Regisztrációs beállítások

en: Field description
hu: Mező leírása

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Appearance settings
hu: Megjelenés beállításai

en: Installed themes
hu: Telepített sminkek
