Role Expire (2.0.0) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: - None -
ja: - なし -

en: General settings
ja: 全般の設定

en: User
ja: ユーザー

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Custom
ja: カスタム

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Role expiration
ja: ロールの有効期限

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: Invalid date format.
ja: 日時の書式に誤りがあります。

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ja: 「カスタム」の場合の日付フォーマットについては <a href="http://us.php.net/manual/ja/function.date.php" target="_blank">PHP ドキュメント</a>をご覧ください。その他の場合は表示する時間単位の数を入力してください。デフォルトは 2 です。

en: Timezone to be used for date output.
ja: 日時の出力に使用するタイムゾーン。

en: - Default site/user timezone -
ja: - デフォルトのサイト・ユーザータイムゾーン -

en: @name format: @date
ja: @name フォーマット: @date
