Role Expire (2.0.4) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: User
it: Utente

en: Date format
it: Formato data

en: Custom
it: Personalizzato

en: Roles
it: Ruoli

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Role expiration
it: Scadenze ruolo

en: Custom date format
it: Formato data personalizzato

en: Invalid date format.
it: Formato data non corretto.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
it: Se si sceglie "Personalizzato", vedere <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">la documentazione PHP</a> per i formati data. Altrimenti, inserire il numero di unità di tempo da visualizzare, valore predefinito 2.

en: Timezone to be used for date output.
it: Il fuso orario da utilizzare per l'output della data.

en: - Default site/user timezone -
it: Fuso orario predefinito per il sito/utente -

en: @name format: @date
it: Formato @name: @date
