Role Expire (4.0.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Date format
fr: Format de date

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Roles
fr: Rôles

en: Default duration
fr: Durée par défaut

en: Timezone
fr: Fuseau horaire

en: Role expiration
fr: Expiration du rôle

en: Custom date format
fr: Format de date personnalisé

en: Invalid date format.
fr: Format de date invalide.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
fr: Si "Personnalisé", consulter <a href="http://fr.php.net/manual/fr/function.date.php" target="_blank">la documentation PHP</a> pour les formats de date. Sinon, saisir le nombre d'unités de temps différentes à afficher, fixé à 2 par défaut.

en: Timezone to be used for date output.
fr: Timezone à utiliser pour le rendu de la date.

en: - Default site/user timezone -
fr: - Timezone par défaut du site ou de l'utilisateur -

en: @name format: @date
fr: Format @name : @date
