Role Expire (4.1.1) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: - None -
uk: - Немає -

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: User
uk: Користувач

en: User ID
uk: ID користувача

en: Date format
uk: Формат дати

en: Custom
uk: Власний

en: Roles
uk: Ролі

en: Default duration
uk: Базова тривалість

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Role expiration
uk: Спливання терміну дії ролі

en: Custom date format
uk: Власний формат дати

en: Invalid date format.
uk: Неприпустимий формат дати.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
uk: Якщо "Власний", інформацію про формати дати дивіться у <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">документації PHP</a>. Інакше, введіть кількість відображуваних різних одиниць часу, яка за промовчанням становить 2.

en: Timezone to be used for date output.
uk: Часовий пояс, що використовується у даті.

en: - Default site/user timezone -
uk: - Базовий часовий пояс сайту/користувача -

en: @name format: @date
uk: Формат @name: @date
