Role Expire (4.1.1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Custom
tr: Özel

en: Roles
tr: Roller

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Role expiration
tr: Rol geçerlilik süresi

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Invalid date format.
tr: Geçersiz tarih biçimi.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
tr: "Özel" olursa, tarih biçimleri için <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP belgelerine</a> bakın. Aksi takdirde, görüntülenecek farklı zaman birimlerinin sayısını girin; varsayılan olarak 2'dir.

en: Timezone to be used for date output.
tr: Tarih çıktısı için kullanılacak saat dilimi.

en: - Default site/user timezone -
tr: - Varsayılan site/kullanıcı saat dilimi -

en: @name format: @date
tr: @name biçimi: @date
