Role Expire (8.x-1.4) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: - None -
hu: – Nincs –

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: User
hu: Felhasználó

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Custom
hu: Egyéni

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Role expiration
hu: Szerepkör-elavulás

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
hu: Ha „Egyéni”, akkor <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">a PHP dokumentáció</a> dátumformátumokra vonatkozó részében található további információ angol nyelven. Más esetben meg kell adni a megjelenítendő különböző időegységek számát. Ez alapértelmezés szerint 2.

en: Timezone to be used for date output.
hu: A dátum kimenethez használt időzóna.

en: - Default site/user timezone -
hu: - Alapértelmezett webhely/felhasználó időzóna -

en: @name format: @date
hu: @name forma: @date
