Role request (1.0.0) - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Approve
ca: Aprova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Subject
ca: Assumpte

en: Edit
ca: Edita

en: View
ca: Mostra

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Created
ca: Creat

en: Roles
ca: Rols

en: Role ID
ca: ID del rol

en: Deny
ca: Denega

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Approved
ca: Aprovat

en: User management
ca: Gestió d'usuaris

en: Changed
ca: Canviat

en: Denied
ca: Denegat

en: Message Body
ca: Cos del missatge

en: Allowed roles
ca: Rols permesos

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: not yet assigned
ca: no assignat encara

en: not yet created
ca: no creat encara
