Role request (1.0.0) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: État

en: Approve
fr: Approuver

en: Delete
fr: Supprimer

en: Subject
fr: Objet

en: Edit
fr: Modifier

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Created
fr: Créé

en: Roles
fr: Rôles

en: Role ID
fr: Id du rôle

en: Deny
fr: Refuser

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Approved
fr: Approuvé

en: User management
fr: Gestion des utilisateurs

en: Changed
fr: Modifié

en: Denied
fr: Refusé

en: Message Body
fr: Corps du Message

en: No roles
fr: Aucun rôle

en: User message
fr: Message utilisateur

en: Allowed roles
fr: Rôles autorisés

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: not yet assigned
fr: Pas encore assigné

en: not yet created
fr: Pas encore créé

en: Request message
fr: Message de la demande
