Role request (1.0.0) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Subject
hu: Tárgy

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Created
hu: Létrehozva

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Deny
hu: Tiltott

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Approved
hu: Elfogadott

en: User management
hu: Felhasználókezelés

en: Changed
hu: Módosítva

en: Requester
hu: Felkérő

en: Message Body
hu: Üzenet törzse

en: No roles
hu: Nincs szerepkör

en: Allowed roles
hu: Engedélyezett szerepkörök

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: not yet assigned
hu: még nem lett hozzárendelve

en: not yet created
hu: még nem lett létrehozva

en: Request message
hu: Üzenet kérése
