Role request (1.0.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Subject
id: Judul

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Roles
id: Peran

en: Role ID
id: ID peran

en: Deny
id: Tolak

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Approved
id: Disetujui

en: User management
id: Pengelolaan anggota

en: Changed
id: Berubah

en: not yet assigned
id: belum ditandai

en: not yet created
id: belum dibuat
