Role request (1.0.0) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Edit
nl: Bewerken

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Roles
nl: Rollen

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Deny
nl: Weigeren

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: User management
nl: Gebruikersbeheer

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Denied
nl: Afgewezen

en: Message Body
nl: Berichttekst

en: No roles
nl: Geen rollen

en: Allowed roles
nl: Toegelaten rollen

en: Edit URL
nl: URL bewerken

en: not yet assigned
nl: nog niet toegewezen

en: not yet created
nl: nog niet aangemaakt

en: Request message
nl: Verzoekbericht
