Role request (1.0.0) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Approve
oc: Aprovar

en: Delete
oc: Suprimir

en: Subject
oc: Objècte

en: Edit
oc: Modificar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Roles
oc: Ròtles

en: Deny
oc: Refusar

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Approved
oc: Aprovat

en: User management
oc: Gestion dels utilizaires

en: Changed
oc: Modificat

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: not yet assigned
oc: pas assignat encara

en: not yet created
oc: pas creat encara
