Role request (1.0.0) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Subject
tr: Konu

en: Edit
tr: Düzenle

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Roles
tr: Roller

en: Role ID
tr: Rol ID

en: Deny
tr: Yasakla

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Approved
tr: Onaylı

en: User management
tr: Kullanıcı yönetimi

en: Changed
tr: Değişti

en: Denied
tr: Reddedildi

en: Requester
tr: İstek sahibi

en: Allowed roles
tr: İzin verilen roller

en: Edit URL
tr: URL düzenle

en: not yet assigned
tr: henüz atanmamış

en: not yet created
tr: henüz oluşturulmadı
