Role request (1.0.0) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Subject
uk: Тема

en: Edit
uk: Редагувати

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Roles
uk: Ролі

en: Role ID
uk: ID ролі

en: Deny
uk: Заборонити

en: Authored on
uk: Створено

en: Approved
uk: Схвалено

en: User management
uk: Керування користувачами

en: Changed
uk: Змінено

en: Denied
uk: Заборонене

en: Message Body
uk: Текст повідомлення

en: No roles
uk: Немає ролей

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: not yet assigned
uk: ще не призначено

en: not yet created
uk: ще не створено

en: Request message
uk: Повідомлення запиту
